niedziela, 2 października 2011

,,Dobrani,, Ally Condie

Cassia zawsze była przekonana, że Społeczeństwo wybiera dla niej to, co najlepsze: co powinna czytac, co oglądac, w co wierzyc. Kiedy więc podczas uroczystości Doboru na ekranie pojawia się twarz Xandera, Cassia nie ma żadnych wątpliwości, że to własnie jest jej idealny partner...do chwili gdy następnego dnia w miejsce Xandera na ekranie wyświetla się przez moment twarz Ky'a Markhama.
Społeczeństwo mówi jej, że to drobna usterka, odosobniony przypadek, i że powinna się skupic na szczęśliwym życiu, które przyjdzie jej wieśc z Xanderem. Lecz Cassia nie może przestac myślec o Ky'u, a gdy oboje powoli zakochują się w sobie, zaczyna powątpiewac w nieomylnośc Społeczeństwa i staje przed trudną decyzją: musi wybrac pomiędzy Xanderem i Ky'em, pomiędzy życiem, jakie do tej pory znała, a drogą, którą nikt dotąd nie ośmielił się pojśc.

Komentarz: Powieśc antyutopijna, która wywołuje różne sprzeczne emocje. Sprawia, że mam ochotę zapoczątkowac jakiś nowy bunt, rewolucję. Obalic dotychczasową władzę.
Świat przedstawiony w tej książce pokazuje jak to jest byc kontrolowanym przez całe swoje życie - Społeczeństwo nawet decyduje kiedy mamy umrzec!
Ta książka wciąga dogłębnie i zmienia poglądy.

Narracja: 1-osobowa pisana jako pamiętnik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy