poniedziałek, 31 października 2011

,,Skrzydła Laurel,, Aprilynne Pike

TOM I
Laurel nie jest typową nastolatką. Ale niespotykana historia dzieciństwa i oryginalne nawyki żywieniowe to nic w porównaniu z tym, co zacznie się dziać w jej życiu, gdy na swoich plecach odkryje mały punkcik. Magiczny świat, znany tylko z legend i baśni, splecie się ze światem ludzkim, w którym żyje Laurel. Dziewczyna doświadczy głębi uczuć, jakich dotąd nie znała, przeżyje przygody, o których nawet nie śniła, i dowie się rzeczy, które przyprawią ją o zawrót głowy. Co wybierze? Świat wróżek z magicznym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy świat ludzi zawsze pomocnego Dawida?

Komentarz: To jest kolejna książka o normalnej dziewczynie, która później okazuje się nienormalną - określając to w jak najprostszy sposób. Laurel jest delikatną piętnastolatką, która od zawsze je warzywa i owoce. Jeżeli chodzi o mnie to za bardzo nie przepadam za zieleniną, więc taka codzienność odpada.
Powieść podoba mi się - choć nie jestem przekonana do wróżek - łączy różne niesamowite sytuacje, które w innych książkach się znajdują.
Jest wyjątkowa.

Podobno ma się pojawić ekranizacja książki jeszcze w tym roku(2011). Główną rolę ma zagrać Miley Cyrus.

Narracja: 3-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy