sobota, 31 grudnia 2011

,,Nevermore. Kruk,, Kelly Creagh

Uważaj, czego pragniesz...
Możesz to otrzymać
Romans, horror i szczypta humoru. ,,Nevermore,, to opowieść o Varenie I Isobel, milkliwym , często sardonicznym Gocie i ślicznej, cieszącej się popularnością, czirliderce. Zrządzeniem losu tych dwoje zostaje zmuszonych do wspólnej pracy nad projektem z literatury. Dziewczyna szybko ulega fascynacji  niepokojącym światem Varena – opisanym na kartach dziennika i wyśnionym światem, w którym ożywają najkoszmarniejsze opowieści Edgara Allana Poego.
Sny i słowa mają moc większą, niż można sobie wyobrazić…
Gdy opadają maski, gdy już nie ma ,,Gota,, i ,,czirliderki,, a zostają tylko coraz bliżsi sobie Isobel i Varen, okazuje się,  że obydwoje mają przeciwko sobie nie tylko nieprzychylnych ludzi. To umysł rodzi najstraszliwsze koszmary i zaludnia wewnętrzne otchłanie. Isobel będzie miała tylko jedną szanse, by ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia.
Komentarz: Książka zawiera w sobie wiele ciekawych i mrocznych zagadek. Mało kiedy to przyznaję, ale czytając kolejno rozdziały coraz bardziej obawiałam się tej historii. Ona ma coś w sobie że przyciąga swoją tajemniczością.
Isobel, jak na pierwszy rzut oka, wydaje się typową czirliderką, ale zupełnie tak nie jest. Jest bystra, odważna i nie bojąca się upokorzenia. Poznaje Varena - Gota, który po pierwszej rozmowie oświadcza jej że nie jest w jego typie. I chociaż można by pomyśleć, że romans między tą dwójką wydaje się niemożliwy, to i tak bezpowrotnie zaczynają się w sobie zakochiwać.
Narracja: 3-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy