czwartek, 1 grudnia 2011

,,W pierścieniu ognia,, Suzanne Collins

Kontynuacja Igrzysk Śmierci

Czy z iskry wybuchnie pożar? Czy się rozprzestrzeni? Jaka będzie zemsta Kapitolu?
Głodowe Igrzyska wbrew przewidywaniom wygrywa szesnastoletnia Katniss. Wraz z nią po raz pierwszy w dziejach Kapitolu wygrywa je także drugi trybut - Peeta Mellark, z którym Katniss stanowiła na arenie parę. Po powrocie do Dwunastego Dystryktu sprawy sie komplikują - postawa Katniss podczas igrzysk bardzo nie spodobała się władzom. Komplikuje się także jej życie osobiste - Katniss nie łatwo się teraz rozeznac we własnych uczuciach. Polubiła Peetę, ale przecież jest jeszcze Gale - bliski przyjaciel i towarzysz wypraw do lasu na nielegalne polowania.
Tymczasem jednak Katniss i Peeta muszą wziąc udział w odbywających się po każdych igrzyskach Tournee Zwycięzców i odwiedzic wszystkie dystrykty. Ta podróż uświadamia im, że są ludzie skłonni zbuntowac się przeciwko okrucieństwom władzy.

Komentarz: Z początku książka pokazuje rozterkę uczuc Katniss, która szczerze mówiąc czasem zachowuje się dośc egoistycznie. Dopiero podczas Tournee może zając sie w miarę normalnymi sprawami.
W Dystryktach źle się dzieje. Ludzie zaczynają zbierac siły, aby móc wywołac bunt na wysoką skalę. I chociaż Katniss(pod wpływem szantażu) próbuje nie dopuścic do tego, to i tak jej starania nie mają wpływu na rosnącą falę buntowników.
Jej największym problemem okazuje się koszmarny powrót na arenę...

Narracja: 1-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy