środa, 25 stycznia 2012

,,Błękit szafiru,, Kerstin Gier

Trylogia czasu TOM II
Błękit szafiru to już drugi tom Trylogii czasu. Gwendolyn i Gideon zapatrzeni w siebie wrócili właśnie z początku XX wieku. Ale sprawy tylko się skomplikowały. Czy Strażnicy mają rację, uznając Lucy i Paula za przestępców, czy też może mylą się w swej wierności hrabiemu de Saint Germain? Gwendolyn jako jedyna zdaje się mieć wątpliwości. Uczucia Gideona do Gwen wystawione zostają na najpoważniejszą próbę…
Komentarz: Niebezpieczeństwa czają się na każdym rogu. Podróże w czasie są coraz bardziej pasjonujące, a miłosny wątek pogłębia się.
Gwen jest zafascynowana i zazdrosna o Gideona. A on albo ją całuje i wyznaje jej miłość albo obrzuca ją spojrzeniami z oznaką wstrętu i niezainteresowania. I jak tutaj zrozumieć mężczyznę?
Zbliża się wielkimi krokami soiree – bal na którym jest poncz(tudzież: alkohol), tańce, śpiewy i dyskusje – jak dla mnie jest to najśmieszniejsza i najciekawsza scena w całej książce. Gwendolyn musi spotkać się z hrabią de Saint Germain, za którym osobiście nie przepada. Ale w jakiś zadziwiający sposób wierzy mu co do sprawy, że Gideon jest podłym oszustem grającym jej uczuciach i jedyne na czym mu zależało to tylko wykorzystać ją w nikczemny sposób.
Czy kochankowie zejdą się ze sobą z powrotem?
Na odpowiedź będzie trzeba poczekać , aż do wyjścia trzeciej, ostatniej części – pojawi się w sklepach wiosną 2012 roku.
Narracja:1-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy