sobota, 21 stycznia 2012

,,Ucieczka,, Claudia Gray

TOM III
Zakochana w łowcy wampirów nieśmiertelna dziewczyna poświęci wszystko dla miłości
Wieczną Noc strawiły płomienie, lecz jej nieśmiertelni uczniowie ocaleli. Bianca i Lucas znaleźli schronienie… wśród fanatycznych zabójców wampirów spod znaku Czarnego Krzyża.
Bianca musi ukrywać, kim jest. Inaczej grozi jej śmierć. Lecz kiedy Czarny Krzyż chwyta jej przyjaciela wampira, mroczny sekret Bianki przestaje być sekretem. Bianka i Lucas znów muszą uciekać, ścigani przez łowców i nieumarłych z Wiecznej Nocy. Bianca czuje jednak, że nie ucieknie przed swoim przeznaczeniem. I swoją przerażającą przemianą…
Komentarz: Powieść wciąż jest spowita tajemniczością i walką o przetrwanie i miłość. I to mi się najbardziej podoba.
Bianka po tym, jak zostaje zdemaskowany jej sekret ucieka razem z ukochanym Lucasem. Próbują żyć normalnie, jak pospolici ludzie: pracują, mieszkają w piwnicy u kolegi, no i oczywiście czują się szczęśliwi. Aż do momentu w którym Bianka zaczyna chorować na nieznaną dla lekarzy chorobę. Kolejna komplikacja, pod postacią żądnej zemsty Charity sprawia, że wszystko nie idzie po ich myśli.
Kiedy  Bianka umiera(dosłownie) Lucas jest zrozpaczony i pod wpływem nienawiści pragnie wytępić klan Charity. Czy kochankowie jeszcze kiedykolwiek się spotkają? A najważniejsze: czy śmierć może ich rozdzielić?
Z miłym zaskoczeniem mogę stwierdzić, że finał książki jest naprawdę wstrząsający.  Każdy fan serii będzie pod wrażeniem tego, w jaki sposób są opisane końcowe ,,sceny,, walki. Z zamiłowaniem polecam!
Narracja: 1-osobowa

1 komentarz:

Obserwatorzy