niedziela, 26 lutego 2012

,,Zieleń szmaragdu,, Kerstin Gier

Trylogia czasu TOM III
Co robi dziewczyna, której właśnie złamano serce? To proste: gada przez telefon z przyjaciółką, pochłania czekoladę i całymi dniami rozpamiętuje swoje nieszczęście. Ale Gwen – podróżniczka w czasie mimo woli – musi się wziąć w garść, chociażby po to, żeby przeżyć. Nici intryg z przeszłości także dziś splatają się w zabójczą siec. Złowrogi hrabia de Saint Germain jest bardzo bliski swojego celu. Gwendolyn musi stanąć do walki o prawdę, miłość… i własne życie.
Komentarz: Piękne zwieńczenie trylogii, zawierające same przełomowe chwile. Czytając ostatnią część wzruszałam się na każdym momencie, mając świadomość, że już poznaję ostatnie chwile z Gwendolyn i Gideonem. Naprawdę świetnie było przeczytać tak oryginalną powieść i odkrywać wszystkie tajemnice z dwóch poprzednich części.
Gwen jest zdruzgotana po tym jak dowiaduje się, że Gideon nią manipulował. Sytuację pogarsza jeszcze fakt, że kiedy dziewczyna pragnie wysłuchać jego wyjaśnień on proponuje jej przyjaźń! Po krótkim czasie bohaterka odkrywa co znajduje się w skrzynce dziadka i To wstrząsa całą fabułą. Gwen rozwiązuje kolejno zagadki i z niechęcią wykonuje swoje zadania wraz z Gideonem.
Czy miłość tych dwojga była prawdziwa? Czy Gwendolyn uratuje własne życie przed hrabią de Saint Germain? I jak zareaguje, gdy się dowie że posiada drugi dar magii kruka?
Narracja: 1-osobowa

1 komentarz:

  1. Nie krytykuj mnie, bo się zamknę w sobie! Jak ty możesz? Przez to moje biedne małe, niewinne serduszko krwawi. :(
    Książka jest świetna, ale to już ci mówiłam. I moją opinię znasz i wgl, więc więcej tu nie napiszę.

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy