piątek, 23 marca 2012

,,GONE. Zniknęli. Faza druga: Głód,, Michael Grant

Trzy miesiące po Apokalipsie. Życie w ETAP–ie staje się coraz trudniejsze. Zapasy jedzenia właśnie się kończą…
Nadchodzi pora GŁODU.

Ciemność również odczuwa przeraźliwy głód. Chce się nasycić. Zawładnąć ETAP-em. Opanowuje kolejne umysły, przejmuje kontrolę.
W Perdido Beach rozpoczyna się walka o władzę. Zdesperowane dzieciaki stają naprzeciw siebie. Pojawia się strach.

Czy ktokolwiek zdoła jeszcze opanować wymykającą się spod kontroli sytuację?

Komentarz: W tej części poznajemy kolejnych nowych bohaterów, którzy są obdarzeni nowymi mocami, np. Duck – chłopiec potrafiący zapadać się w ziemię lub Brittney( dziewczyna która pozornie umarła, lecz jej dusza wciąż pozostaje w ciele). Kiedy zaczynałam czytać tą książkę czułam prawdziwą ekscytację, ale wraz z postępem akcji trochę zaczęło mnie przerażać. Istoty pojawiające się z kolejnymi rozdziałami są bardziej krwiożercze, zmutowane i rozwinięte. Ale powieść jest bardzo wciągająca. Zasysa czytelnika dogłębnie.
Dzieciaki z Perdido Beach zaczynają się dzielić: na grupę normalnych ludzi i na mutantów. Lecz Sam Temple ma poważniejsze problemy, musi znaleźć jedzenie dla ponad trzystu osób, załatwić sprawy z Cainem i zająć się różnymi drobnostkami, które dzieciaki od niego wymagają. Czy zniesie to wszystko? W końcu sam też jest dzieckiem, ale nikt nie potrafi tego spostrzec.

W drugiej części serii dowiadujemy się jak rozpoczęła się ta cała historia z ETAP-em i skąd wzięła się Ciemność (Gaiaphage). Zaczynamy także nowe odliczanie, które tym razem nie wskazuje daty urodzin, tylko coś co zmieni świat pod kopułą.

Czy bohaterowie zdołają powstrzymać rozprzestrzeniające się zło? Czy przezwyciężą Głód? Oraz czy dadzą radę znieść podział między Ekipą Ludzi a Mutantami?
Już czas na poznanie odpowiedzi.

Narracja:3-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy