piątek, 23 marca 2012

,,Osaczona,, P.C. Cast & Kristin Cast

Dom Nocy TOM V
Przyjaciele Zoey znów są przy niej, a Stevie Rae i czerwoni adepci przestali być tajemnicą Neferet. Zagrożenie pojawia się ze strony potężnego Kalony. Klucz do powstrzymania jego rozprzestrzeniającej się władzy leży w przeszłości – co jednak, jeśli odkrywając ją, Zoey dotrze do tajemnic, których wolałaby nie znać? Zoey czuje, że nie może w pełni ufać czerwonym adeptom. Musi także dokonać wyboru między byłym chłopakiem, Erikiem, a Starkiem – łucznikiem, który zmarł w jej ramionach pamiętnej nocy, by odrodzić się jako sługa Neferet. Dziewczyna postanawia za wszelką cenę go uwolnić. Ukryte w nim zło jest przerażające.

Komentarz: Większość akcji dzieje się w podziemnych tunelach, które rozciągają się pod Tulsą. W bardzo interesujący sposób są one przedstawione oraz sytuacje wiążące się z podziemnym życiem. Stevie Rae przeszła zaskakującą przemianę w dorosłą czerwoną wampirkę i w ten sposób odzyskała kontrolę nad swymi pragnieniami. Niestety Stevie Skojarza się z byłą adeptką(tudzież: z Afrodytą)  – wyjdą z tego naprawdę zabawne chwile.

Zoey Redbird odkrywa przerażające fakty związane ze sobą i Kaloną – jest połączona z pradawną i magiczną istotą(nazywaną A-yą), która była przeznaczona nieśmiertelnemu Kalonie.

Pojawia się także problem, kiedy dziewczyna zostaje śmiertelnie ranna i jej jedynym ratunkiem jest powrócenie do Domu Nocy, który jest opanowany przez siły zła. Próbując wykorzystać sytuację chce uratować Starka, ale czy on sam zgodzi się na powrót? Czy nie zapomniał miłości do Zoey?

Piąta część jest niesamowita i przepełniona większą dawką magii.

Narracja: 1-osobowa(pamiętnikarska)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy