wtorek, 6 marca 2012

,,Ten obcy,, Irena Jurgielewiczowa

Niespodziewanie ,,wyspa stała się terenem zdarzeń, które każde z czworga zapamiętało na długo, a może zapamięta na całe życie. Zaczęło się to jedenastego lipca, we wtorek, w dzień dżdżysty i chłodny,, gdy czwórka przyjaciół znalazła na wyspie śpiącego pod leszczyną Zenka.
Kim naprawdę był ten chłopak?
Komentarz: Historia opowiada o czwórce przyjaciół: Pestce, Uli, Marianie i Julku spędzających wakacje w Olszynach. Tam odnajdują tajemniczą wyspę na której urządzają swoje tajne spotkania( traktują ją jako swoją prywatną kryjówkę). Pewnego lipcowego dnia odnajdują na wyspie obcego śpiącego w szałasie chłopaka z zawiniętą w szmaty nogą. Wydarzenia które po kolei po sobie następują zmieniają głównych bohaterów. Zenek(ten obcy) skrywa wiele tajemnic, które wystawią na próbę zaufanie przyjaciół z Olszyn.
Moim zdaniem książka jest niesamowita. Spełnia wszystkie kryteria dobrej powieści m.in. podtrzymuje wątek związany z tajemnicami, obrazuje w perfekcyjny sposób charaktery bohaterów i przede wszystkim objawia delikatny wątek miłosny pomiędzy Ulą a Zenkiem.
Z umiłowaniem wróciłam wspomnieniami do tajemnic związanych z ,,Tym obcym,,.
Narracja: 3-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy