czwartek, 26 kwietnia 2012

,,GONE. Zniknęli. Faza trzecia: Kłamstwa,, Michael Grant

Życie w ETAP-ie płynie swoim rytmem. Niektóre zagrożenia wydają się należeć do przeszłości.

Drake zginął. Gaiaphage zniszczono. Społecznością Perdido Beach rządzi rada. Tęsknotę za rodzicami trudno jednak stłumić.

Pojawia się Prorokini, która podobno widzi, co się dzieje poza barierą. Czy mówi prawdę? Czy rzeczy są takie, jakimi się wydają? Czy śmierć naprawdę kończy ludzkie życie?

Komentarz: Pierwsza sprawa dotycząca Prorokini. Zatem do końca nie dowiadujemy się czy ona ma rację czy po prostu obrazy snów podsuwa jej zła istota(tudzież: Gaiaphage). Dziewczyna wywołuje niejakie zamieszanie wśród innych dzieciaków. Zaczynają się spekulacje na ten temat. Co jeśli poprzez śmierć można trafić do rodziców i do poprzedniego życia? Niektórzy podejmują tą próbę i ryzykują. Niestety, jedna z głównych postaci także będzie dążyła tą drogą i tym samym pociągnie za sobą innych wbrew własnej woli.

Po drugie Drake, Gaiaphage i Brittney… Wszystkie te ,,osoby,, połączy jakaś mistyczna, nierozerwalne więź.

Co do samych wydarzeń związanych z Perdido Beach będzie się bardzo źle działo. Zil wraz ze swoją odrębną grupą obmyśli przerażający plan, który może zaszkodzić życiu większości dzieciaków. Caine oraz młodzież z Coates będą próbowali dostać się na tajemniczą wyspę na której podobno jest pełno jedzenia. Pomiędzy Sam i Astrid narastają spięcia. Poznajemy także nowych bohaterów trafiających do naszych serc.

Narracja: 3-osobowaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy