piątek, 27 kwietnia 2012

,,Spalona,, P.C.Cast & Kristin Cast

Dom Nocy TOM VII

W Domu Nocy źle się dzieje. Zoey Redbird znalazła się na rozdrożu. Ze złamanym sercem patrzy, jak rozpada się wszystko, w co wierzyła, i ma ochotę na zawsze pozostać w Zaświatach. Jednocześnie tęskni do przyjaciół, wątpiąc, czy kiedykolwiek uda jej się do nich powrócić. Jedyną osobą wśród żywych, która może do niej dotrzeć, jest Stark. Pozostało mu tylko siedem dni, by tego dokonać…

Tymczasem Stevie Rae skrywa tajemnicę, która – choć grozi zniszczeniem świata – jest być może kluczem do sprowadzenia Zoey.

Komentarz:
Siódma część Domu Nocy jest głównie skupiona na ,,życiu,, Zoey w Zaświatach, która każdą możliwą chwilę spędza z Heathem. Jej dusza została roztrzaskana i musi pozbierać swoje malutkie cząstki z przeszłości. To zadanie będzie próbował jej przeszkodzić Kalona. (Niestety przez swoje ślepe oddanie Tsi Sgili, przysięgał na swoją nieśmiertelną duszę, że nie dopuści do powrotu Zoey). Stark będzie musiał ocalić swoją ukochaną przed całkowitym zniszczeniem, a to nie jest proste wyzwanie, ponieważ można tam trafić w jeden sposób… Czy powrót będzie tak samo prosty? W końcu nie udaje się to nawet wyszkolonym wampirom, a on jest jedynie adeptem.

Stevie Rae jest skojarzona z Rephaimem i tutaj pojawia się więcej komplikacji i kolejno nasuwające się pytania. Czy wyzna w końcu przyjaciołom swoje tajemnice? Czy przekona się do Kruka Prześmiewcy? Czy może zaryzykuje wszystkim co posiada?

Jestem pod ogromnym wrażeniem, że istnieje seria książek, która naprawdę sprawia, że mam ciągłą ochotę na czytanie kolejnych części. Nadal mam w pamięci, kiedy dostałam pierwszą część Domu Nocy. Ten z pozoru podobny do innych książek o wampirach cykl, okazał się w zupełności fascynującym światem w którym żądzą inne zasady. Podziwiam autorki tejże serii, że potrafią zgrać się i napisać razem tak niesamowite powieści( chociaż wiem, że to nie jest łatwe zadanie, bo sama próbuję z koleżanką).

Mogę jeszcze dodać, że jestem wielką fanką wampirów z Tulsy! Trzymajcie tak dalej!

Narracja: 3-osobowa oraz 1-osobowa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy