niedziela, 13 maja 2012

,,Niemożliwe,, Nancy Werlin

- Jesteś zbyt ładna! – krzyknęła. – Wolałabym, żebyś była brzydka! Brzydka! I nie oczekiwała od życia zbyt wiele! – Miranda opierała się o ogrodzenie i przez pięć minut krzyczała w stronę Lucy, z okropnym grymasem na twarzy. Machała też rękami, wykonując dziwny gest, jakby chciała ochlapać córkę lub rzucić na nią klątwę. – Oczekuj mnie! Oczekuj mnie!

Lucy odkrywa, że wiele pokoleń temu na kobiety w jej rodzinie rzucono klątwę. Muszą wypełnić trzy niemożliwe do wykonania zadania, aby nie popaść w szaleństwo z chwilą narodzin pierworodnej córki. Jak ma sobie z nimi poradzić, skoro wysiłki jej przodkiń spełzły na niczym?
Na szczęście Lucy może liczyć na pomoc opiekuńczych rodziców zastępczych i Zacha, przyjaciela z dzieciństwa, z którym zaczyna ją łączyć coraz więcej. Ale czy miłość i wsparcie najbliższych wystarczą, by pokonać odwieczne zło?

Komentarz: Jestem pod ogromnym wrażeniem, że autorce udało się w tak niesamowity sposób napisać powieść jaką jest: ,,Niemożliwe,,. Wiem, że to nie było prostym zadaniem, ponieważ pisarka wzorowała się na balladzie: ,,Targ w Scarborough,, która zawiera w sobie dużo niewiadomych. Przykładem mogą być te trzy zadania. Kiedy je przeczytałam nie miałam zielonego pojęcia, jak można by je wykonać, ale wraz z czytaniem kolejnych rozdziałów stawały się coraz bardziej realne( możliwe do zrobienia). Tak, więc podziwiam Nancy Werlin – za jej ambicje, talent i pomysłowość.   Lucy jest siedemnastolatką, która wychowała się w rodzinie zastępczej. Matka dziewczyny po jej urodzeniu zwariowała i nie była w stanie zajmować się córką. Kiedy Lucy pojechała na bal ze swoim partnerem, została zgwałcona, a winowajca zginął później w tajemniczym wypadku. Otrząsnąć się pomogła jej rodzina i przyjaciel z dzieciństwa, Zach. Wkrótce okazuje się, że główna bohaterka jest w ciąży i zaczyna coraz bardziej wierzyć w słowa tajemniczej ballady, którą śpiewała jej matka. Czyżby ród kobiet Scarborough naprawdę został przeklęty? Czy to jedynie wymysł szalonych? Lucy w to wierzy i będzie próbowała wykonać trzy zadania, które nie są proste, ale ma wsparcie rodziny i Zacha, w którym bezwarunkowo się zakochuje.

Narracja: 3-osobowa 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy