niedziela, 13 maja 2012

,,Przebudzona,, P.C. Cast & Kristin Cast

Dom Nocy TOM VIII

Zoey wróciła z Zaświatów, by przejąć należną jej rolę najwyższej kapłanki Domu Nocy. Powrót dziewczyny cieszy jej przyjaciół, którzy jednak niepokoją się, czy po stracie Heatha Zoey poradzi sobie z rzeczywistością. Pojawia się także obawa, czy jej związek z atrakcyjnym wojownikiem Starkiem okaże się pocieszeniem.
Tymczasem dla Stevie Rae związek z Rephaimem, Krukiem Prześmiewcą, staje się coraz istotniejszy. Wiąże ich tajemnicze i potężne Skojarzenie. Domowi Nocy wciąż zagraża niebezpieczeństwo ze strony Kalony i Neferet, będącej coraz bliżej osiągnięcia nieśmiertelności.

Komentarz: Zoey udaje się wraz ze Starkiem powrócić z Zaświatów, ale kapłanka nie jest jeszcze gotowa, aby zmierzyć się z problemami w Tulsie. Tak, więc postanawia pozostać na magicznej wyspie Sgiach, aż nie odzyska sił. Z jej strażnikiem Starkiem, będą działy się dość niepokojące rzeczy, które będą wynikać z więzi z Kaloną.
W Domu Nocy będą działy się niepokojące rzeczy. Powróci Neferet, która niby nie miała nic wspólnego z złem, jakie wyrządziła. Oczywiście, okaże się to kolejnym spiskiem wymierzonym w Zoey, aby młoda kapłanka powróciła.
Związek Stevie Rae  z Rephaimem wydaje się toksyczny, lecz to co ich łączy to nie tylko Skojarzenie, jak się później okaże, to także prawdziwa miłość. Stevie w końcu powie prawdę, która będzie ją wiele kosztowała.
W tej części zginie także wierny przyjaciel Zoey z którego stratą trudno będzie się pogodzić większości bohaterom. Mówiąc jeszcze o Kalonie, objawią się u niego dość pozytywne cechy, a także reakcje z jakimi nie obnosił się w poprzednich tomach.

Książka kończy się słowami: KONIEC. Na razie… Czy to może oznaczać, że powstanie jeszcze jedna część? Czy będzie tak samo porywająca jak pozostałe? Czy może seria wyda się już za bardzo naciągana? Odpowiedzi nadejdą z czasem…


Narracja: 3-osobowa oraz 1-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy