piątek, 8 czerwca 2012

,,Jutro,, John Marsden

Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach, Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej.

Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli.
Okazało się, że naszego świata już nie ma.

Że nie ma już żadnych zasad.
A jutro musimy stworzyć własne.

Komentarz: Książkę dość szybko czyta się. Jest napisana prostym, nieskomplikowanym językiem, który trafił do mnie. Powieść rozgrywa się w teraźniejszości, lecz jest przedstawiona jako jedna z opcji która może się wydarzyć w niedalekiej przyszłości. Naprawdę świetna. Gdy ją czytałam to czułam tą pasję która pojawia się przy wyjątkowych książkach.

Siódemka nastolatków wyrusza na wycieczkę w góry, gdzie bawią się na całego i cieszą się życiem. Tam zacieśniają swoją przyjaźń.
Kiedy wracają do wioski okazuje się że ich rodzice, znajomi i sąsiedzi zniknęli. Nie ma po nich śladu. Zostały jedynie martwe i ledwo żyjące zwierzęta. Po pewnym czasie przyjaciele odkrywają, że inni ludzie są ,,jeńcami,, a w ich kraju wybuchła wojna.

Co w tym przypadku mogą zrobić nastolatkowie, którzy nie poznali jeszcze smaku dojrzałości? Czy uda im się czegokolwiek dokonać?
Cóż… Zostaje jedynie sabotaż…

Narracja: 3-osobowa
P.S. Na podstawie książki powstał film When The War Began.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy