poniedziałek, 25 czerwca 2012

,,Szósta klepka'' Małgorzata Musierowicz

Jeżycjada TOM I

Komentarz: Książka opowiada głównie o rodzinie Żaków mieszkających w Poznaniu. Przedstawia jak wygląda atmosfera w tym wyjątkowym domu, pokazuje problemy bohaterów( i te miłosne i te bardziej skomplikowane), uczy nas doceniania rzeczy jakimi są i czerpania pełnego szczęścia z życia.
Celestyna Żak jest nastolatką, która ma kompleksy i jest bardzo nieszczęśliwa. Pragnie się zakochać i znaleźć jakąś dobrą przyjaciółkę z którą będzie spędzała czas. Co do pierwszego, spotyka starszego chłopaka, ale nie jest w nim zakochana(ani nawet zauroczona), widuje się z nim po prostu, żeby mieć ta satysfakcję, że nie jest samotna. Choć jej kolega z klasy - Jerzy Hajduk – jest w niej zapatrzony jak w obrazek, ona nie zwraca na niego uwagi przez dłuższą część książki. Jest dla Celestyny jedynie wstrętnym facetem  gapiącym się z nie wiadomo jakiego powodu.

Co do znajomości, zaprzyjaźnia się z koleżanką z klasy Danusią, która jest strasznie anemiczna i znudzona życiem. Kiedy wychowawca klasy, pan Dmuchawiec, prosi Cesię aby pomogła podciągnąć się w nauce Danusi, ona z chęcią podejmuje się tego zadania.
Jakiego z tego problemy wynikną oraz jakie śmieszne sytuacje wydarzą się w książce?

Tego się dowiecie czytając; ,,Szóstą klepkę’’.

Powieść jest niesamowita! Pełna życiowych rad i sytuacji od których można pęknąć ze śmiechu. Małgorzata Musierowicz udowadnia, że humor jest stawiany na pierwszym miejscu w jej książkach.

Narracja: 3-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy