poniedziałek, 2 lipca 2012

,,Kłamczucha" Małgorzata Musierowicz

Jeżycjada TOM II

Komentarz: Aniela Kowalik, mieszkanka Łeby, zakochała się w Pawle Nowackim z wzajemnością, lecz niestety okazało się że chłopak mieszka w Poznaniu. Aniela z własnej woli przeprowadza się do miasta ukochanego jak na razie mu o tym nie mówiąc. Fascynacją dziewczyny jest teatr i można powiedzieć że jest w tej sztuce wyjątkowo uzdolniona. Dlatego też kłamstwa przychodzą jej bardzo prosto.
Gdy zamieszkuje z odległą rodziną, zaczyna oszukiwać na swój temat. Kłamie o swoim ojcu, o jej niby trudnym życiu, a w szczególności o sobie. Jedynie starsza pani u której wynajmuje mieszkanie(Ciotka Lila) zna niecałą prawdę. Kłopotem okazuje się także jej przyszła praca, jaką będzie wykonywać m.in. sprzątanie domu u niejakiej pani Dąbkównej. Z czasem okaże się, że jest to matka Pawełka, ukochanego Anieli.

Kłamczucha zmierzy się z wieloma problemami oraz pozna przykrą prawdę na temat Pawła. Pojawią się także pozytywne strony tej całej chaotycznej historii – Aniela pozna cenione wartości i bardzo miłego chłopaka.
Książka jest przepełniona humorem i pięknymi kwestiami o ludzkich wartościach. Możemy napotkać przewijające się wątki z bohaterami z poprzedniej części: ,,Szóstej klepki”, takimi jak: Cesia, Danusia, Paweł i Jerzy Hajduk. Nowe postacie jakie przedstawia autorka są interesujące i z chęcią je poznajemy. Ogólnie powieść jest napisana po mistrzowsku i warto poznać dziwne perypetie głównych bohaterów.

Narracja: 3-osobowa
PS. Powstał film na podstawie książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy