czwartek, 5 lipca 2012

,,Kwiat kalafiora" Małgorzata Musierowicz

Jeżycjada TOM III

Komentarz: Powieść jest skupiona na poznaniu nowej rodziny, jaką są Borejkowie. W niewielkim mieszkanku na ulicy Roosevelta państwo Borejko wychowują swoje córki. Każda jest na swój własny sposób wyjątkowa i wyróżnia się indywidualnością. ,,Kwiat Kalafiora” głównie skupia się na najstarszej siostrze, Gabrysi, która nie zwraca uwagi na modę ani na chłopaków. Jej uwagę przykuwa, miejscowy uwodziciel, Janusz Pyziak, w którym się zakochuje. Gdy matka Gabrieli trafia do szpitala, dziewczyna musi poradzić sobie ze wszystkimi sprawami dotyczącymi domu, dopiero wtedy uświadamia sobie że nie jest to prosta robota. Sprawa się także pogarsza, kiedy jej siostry oraz ojciec zaczynają chorować na świnkę. Jak ma poradzić sobie siedemnastolatka, która poznaje smak ciężkiej pracy?
Gabrysia wraz z przyjaciółmi zakłada grupę ESD (Eksperymentalny Sygnał Dobra) w której próbują znaleźć w ludziach cząstkę dobra. Również omawiają różne filozoficzne poglądy, jak dla mnie bardzo interesujące.

Książka jest przepełniona humorem i mądrościami, zaczerpniętych z życia. ,,Kwiat Kalafiora” jest fantastyczny, dzięki czemu zyskuje dużą popularność.
Narracja: 3-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy