poniedziałek, 2 lipca 2012

,,Przeznaczona" P.C Cast & Kristin Cast

Dom Nocy TOM IX

Zoey wreszcie czuje się bezpieczna u boku Starka – swojego wojownika i strażnika. Jednak spokój nie zagościł na długo w Domu Nocy. Chwilową stabilizację w świecie wampirów i adeptów przerywa pojawienie się ludzi. Jednym z nich jest przystojny zaklinacz koni Travis, drugim tajemniczy i niezwykle atrakcyjny Aurox, który w rzeczywistości jest kimś więcej – czy raczej kimś mniej – niż człowiekiem. Tylko Neferet wie, w jakim celu został stworzony. Zoey wyczuwa w chłopaku ludzki pierwiastek, cień dobrej natury, która próbuje przeciwstawić się mrocznej duszy. Jest w nim coś dziwnie znajomego…
Czy prawdziwe zamiary Neferet zostaną ujawnione, zanim ciemności okryją Dom Nocy?

Komentarz: Kolejna część o niesamowitej walce ze złem, w której Zoey mierzy się z głównymi niebezpieczeństwami. Choć jest to już dziewiąty tom o bynajmniej nie zanudza. Wciąż są odkrywane nowe wątki, jakie zainteresują miłośników całego cyklu Domu Nocy.
Zoey musi uporać się ze śmiercią swojej mamy i znaleźć sposób na zdemaskowanie Neferet. Do tego dochodzi problem związany z powrotem do szkoły złych czerwonych adeptów, którzy zostali wezwani, by siać chaos. Między Shaunee a Erin zaczynają się psuć wspólne relacje( co może się wydac naprawdę zadziwiające, ponieważ one zawsze były ,,jednością”). Rephaim uczęszcza wraz z innymi do Domu Nocy, ale pojawiają się kłopoty w postaci Kalony, który odnajduje w sobie cząstkę rodzicielstwa i chce aby jego syn powrócił. Przyjeżdża do Domu Nocy także Tanatos, kapłanka która pomoże Zoey odkryć jak i przez kogo została zamordowana jej mama.

Ta część serii jest przepełniona samymi niespodziewanymi sytuacjami o których nigdy nie pomyślelibyśmy, że mogłoby się wydarzyć.
Narracja: 1-osobowa(oczami Zoey) i 3-osobowa( kiedy wątek skupia się na innych bohaterach)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy