piątek, 31 sierpnia 2012

,,Mroczny książę" Christine Feehan

TOM I Mrocznej Serii

Ona – śmiertelna kobieta obdarzona niezwykłą mocą.
On – nieśmiertelny mężczyzna poszukujący prawdziwej miłości.

 
Raven, młoda Amerykanka o parapsychicznych zdolnościach, ucieka na koniec świata – przed niechęcią i uprzedzeniami. W mrocznych Karpatach spotyka Michaiła, księcia Karpatian – ginącej pradawnej rasy.
Tylko Raven może ocalić go przed nim samym i rozświetlić noc spowijającą jego duszę.

 
Tylko Michaił może uleczyć jej rany i obdarzyć wieczną miłością.
Łączy ich wyrok przeznaczenia i potęga uczucia.

Lecz przeciwko sobie mają tych, w których budzą lęk i nienawiść.
Którzy nie spoczną, póki Karpatianie nie znikną ze świata śmiertelników…

Komentarz: Zachwyca mnie sposób w jaki autorka książki stworzyła nowe istoty, które są nadzwyczajnie utalentowane, nieśmiertelne i otacza je aura dobroci.
Karpatianin jest stworzeniem nocy, odżywia się krwią, może stać się dowolnym zwierzęciem oraz niewidzialnym oparem. Ma władzę nad zjawiskami atmosferycznymi, potrafi wymusić na kimś swoją wolę i czyta w myślach. Jest niepokonany, wieczny. Ale nie jest wampirem.

Wszyscy Karpatiańscy mężczyźni skrywają w swojej duszy mrok który z czasem się rozrasta. Ich jedyną szansą na znalezienie szczęścia jest spotkanie partnerki życia. Prawdziwej drugiej połowy. Istnieje tylko jedna, a z wielką trudnością jest ją odnaleźć. Gdy tak się jednak stanie, partnerka obdarza Karpatianina swoim światłem. Lecz jeżeli podda się; musi wybrać albo śmierć w promieniach brzasku albo zmianę w żądną krwi bestię. Wampira. Potwora, który stracił swoją duszę w zamian za chęć niszczenia ludzkiego życia i karmienia się strachem innych.
Karpatiańskich kobiet jest coraz mniej, przez co mężczyźni poddają się i tracą dusze.

Nadzieja objawia się w ludzkiej kobiecie, Raven, posiadającą paranormalne zdolności. Książe Karpatian, Michaił odnajduje w niej partnerkę życiową i wzbudza w niej ogniste uczucia. Miłość, jaka ich połączy jest najpiękniejszą rzeczą o której można przeczytać i przeżyć częścią siebie.
Ta seria zafascynowała mnie swoją nadzwyczajnością i piękną obietnicą wiecznej i szczęśliwej miłości. W tej książce autorka skupia się przede wszystkim na przedstawieniu mężczyzn jako idealnych partnerów dla kobiet. Karpatianie zawierają w sobie same idealne cechy – oczywiście nie wliczając arogancji i chęci dominacji.

Cóż, zakochałam się w tej serii.
Narracja: 3-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy