sobota, 18 sierpnia 2012

,,Scarlett. Pocałunek demona" Barbara Baraldi

Część II


Jego bliskość mnie onieśmiela.
Idę w stronę brzegu.


- Lepiej już chodźmy…
Jego ręka prześlizguje się po moim boku. Nie zdawałam sobie sprawy, że jest o krok ode mnie. Zapach jego skóry miesza się ze słoną morską bryzą.

- Wcale nie chcesz iść – szepcze z twarzą w moich włosach.


Znowu zaczyna się szkoła, ale w tym roku Scarlett wyjątkowo się z tego cieszy. Będzie mogła spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi i wreszcie zakończyć wakacje, które dla niej naznaczone były tęsknotą: jej chłopak, Mikael, musiał wyjechać, aby dopełnić swych obowiązków Strażnika i przywrócić równowagę między światem ludzi i światem Demonów.
Podczas imprezy na koniec wakacji, w jednym z namiotów zostaje znaleziona martwa dziewczyna. Przyczyną jej zagadkowej śmierci okazuje się utonięcie. Wygląda na to, że potężny starożytny Demon obudził się w wodach jeziora. Scarlett, nie mając u boku Mikaela, może polegać tylko na Vincencie, fascynującym Pół-Demonie Zemsty. Czy może mu zaufać? I jakim kosztem?

Komentarz: Druga część powieści jest bardziej ekscytująca i zawiera więcej fantastycznych wydarzeń. Miesza się tutaj wiele sprzecznych emocji w których zatracamy się i bardziej zagłębiamy w przygody, które Scarlett przeżywa na własnej skórze. W książce jest wiele tęsknoty, zdrady( którą po jakimś czasie udaje mi się zrozumieć) miłości, prawdziwej przyjaźni i walki o własne życie.
Nie wiem dlaczego, ale z tą częścią czuję się mniej związana niż z pierwszą. Oczywiście to nie znaczy, że jest gorsza. Jak dla mnie świetnie napisana, szybko się ją czyta, wciąga dogłębnie i pozostawia niedosyt.

Co do fabuły, Scarlett jest zauroczona Vincentem ( który cały czas ją zwodzi). Ale to co ich połączyło, nie można raczej nazwać pozytywnym uczuciem, ponieważ wiele osób na tym cierpi. Przyjaźń jest zachwiana i nie wiadomo czy głównej bohaterce uda się odzyskać zaufanie Ofelii i Mikaela. Czy prawdziwa miłość, łącząca Mikaela i Scarlett przetrwa trudne chwile? Czy oboje przeżyją starcie z najniebezpieczniejszym demonem?
Czas na chwilę prawdy.

Narracja: 1-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy