sobota, 8 września 2012

,,Miasto popiołów" Cassandra Clare


TOM II Trylogii Dary Anioła

Clary Fray chciałaby, żeby jej życie znowu stało sie normalne. Ale czy cokolwiek może takie byc, skoro dziewczyna jest Nocnym Łowcą zabijającym demony, jej matka została magicznie wprowadzona w stan śpiączki, a ona sama nagle zaczyna widziec mieszkańców Podziemnego Świata - wilkołaki, wampiry, wróżki...

Komentarz: ,,Miasto Popiołów” jako kontynuacja jest tak samo niesamowita jak pierwsza część. Zawiera w sobie wiele zagadek, które z zapartym tchem rozwiązujemy oraz tajemnic, jakie odkrywamy i przelewają się przez nas najróżniejsze emocje – od szoku po radość lub żal.

Clary Fray powróciła do pozornie normalnego życia – już pogodzona z faktem, że Jace jest jej bratem. Niestety sprawy się komplikują w związku z jej przyjacielem, Simonem, zamienionym w wampira oraz Valentinem szukającym innych Darów Anioła i próbującym uwolnić wszelkie demony do świata ludzkiego.

Jace przeżywa zapewne jedne z najgorszych chwil w jego życiu. Nie dość, że traci zaufanie członków rodziny, zostaje wtrącony do celi w Mieście Kości – gdzie trafiają najgorsze przypadki – jego ojciec znów próbuje przekabacić go na swoją stronę a do tego musi zwalczyć swoją znaczącą miłość do Clary.

Oboje wraz Isabelle, Alec’iem, Magnusem i Lukiem będą musieli powstrzymać Valentine i jego chordy demonów. Przy okazji odkryją w sobie różne talenty oraz cechy z którymi będą musieli się pogodzić, bez względu na konsekwencje.

Powieść jest przepełniona dużą dawką magii, przez co odnajduję się w tym świecie i jestem zachęcona do poznawania jego szczegółów oraz odkrywania coraz to najnowszych sekretów.

,,Miasto popiołów” olśniewa swoim blaskiem, dlatego zachęcam do poznania tak energicznej książki, którą pochłonęłam w dwa dni – a u mnie jest to naprawdę rekord w czytaniu!

Narracja: 3-osobowaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy