środa, 21 listopada 2012

,,Potęga miłości" Elizabeth Chandler


TOM II
Tristan po śmierci wraca na ziemię jako anioł. Odkrywa, że wypadek,  którym zginął, nie był nieszczęśliwym zrządzeniem losu, a osoba, która do niego doprowadziła, usiłuje teraz zabić jego ukochaną. Tristan próbuje uchronić Ivy przed niebezpieczeństwem i sprawić, by uwierzyła w to, co wydaje jej się niewiarygodne – że anioły istnieją naprawdę…

Komentarz: Druga część cyklu zaczyna wprowadzać czytelnika do większych rozmyślań i zagadek dotyczących śmierci Tristana. Osobiście, przez całą fabułę, przy każdym zdaniu, starałam się odnaleźć jakichś wskazówek, aby odkryć chociaż część prawdy. Tylko sprawa nie wygląda aż tak prosto. Wciąż brakuje głównych elementów układanki. A bez nich wysuwamy coraz więcej teorii i spisków. To chyba dobrze!

W ,,Potędze miłości” Tristan nadal próbuje skontaktować się z Ivy. Jedynym problemem może wydawać się to, że dziewczyna nie potrafi z powrotem uwierzyć w anioły. Nie pomaga również jej młodszy brat, który przez cały czas stara się ją przekonać o istnieniu jego anioła stróża. Czy uda jej się w końcu dostrzec blask Tristana?

Cóż, w niektórych momentach zdaje się, że ona kompletnie o nim zapomina. Ale chyba tak powinno być. Jej pogodzenie się ze stratą trwa dość długo, ale przy okazji sama odkrywa, że jest zauroczona swoim przyrodnim bratem, Gregorym. Tylko czy on ma jakieś konkretne zamiary wobec niej? Czy po prostu upatrzył sobie kolejną zdobycz do igraszek?

Coraz więcej problemów dotyka Ivy. Najpoważniejszym wydają się zamachy na jej życie.

Dlaczego, wydają się?

Otóż, co się stanie jeśli bohaterka odkryje, że nieprzyjaciel znajduje się blisko niej? A nawet bliżej niż jest w stanie sobie wyobrazić…

Książka trzyma w napięciu, daje do myślenia, rzuca nowe światło na obraz aniołów oraz ukazuje naprawdę piękną historię o miłości. Miłości wyjątkowej i wiecznej.


Narracja: 3-osobowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy