piątek, 25 stycznia 2013

,,Wschodzący księżyc" Keri ArthurI TOM CYKLU ,,ZEW NOCY”

Daj porwać się gorączce i wejdź do świata, gdzie wilcza namiętność budzi do życia nawet nieumarłych…

Riley Jenson, na co dzień zatrudniona w biurze Departamentu Innych Ras w Melbourne, skrywa niezwykłą tajemnicę. Jest rzadko spotykanym połączniem wilkołaka i wampira, ale jej wilcza natura dominuje.

Nie chce być Strażnikiem, jak jej brat bliźniak, Rhoan, który musi zabijać, aby ochraniać ludzi. Jednak nie zawsze okoliczności sprzyjają naszym planom, czasem życie decyduje za nas…

Zbliża się pełnia, która wilczą część Riley bierze w posiadanie i doprowadza do burzy zmysłów. Gdy Rhoan znika w trakcie misji, a tajemniczy, nagi i niezmiernie pociągający wampir staje na progu jej mieszkania, Riley wie, że zbliżają się kłopoty…

Komentarz: Cóż… Dla niektórych ta książka może wydawać się, że jest przepełniona samymi scenami erotycznymi i że to jest jej główną myślą przewodnią.

Do pierwszego się zgodzę. Bo ci ludzie mają rację. Keri Arthur wykreowała świat w którym pożądanie jest stawiane na pierwszym miejscu. I choć w niedalekich czasach same słowo seks było dla ludzi jak tabu, to w dzisiejszych czasach można zauważyć, że bez skrępowania się o nim rozmawia. Niektóre powieści są tylko po to, by podkreślić tą ,,kontrowersyjną rzecz” i ukazać, że łamanie tabu, wywiera na czytelnikach spore wrażenie.

Tak jest w większości paranormalnych romansów, przykładowo: ,,Mroczna seria” Christine Feehan, którą miałam przyjemność zapoznać oraz książka która w 2012 roku stała się bestsellerem ,,Pięćdziesiąt twarzy Graya”. Ta ostatnia dzieje się w normalnym świecie z normalnymi ludźmi.

I pomimo tego, że w tych seriach w dużej mierze przejawia się wątek seksu, nie znaczy to, że fabuła nie skupia się również na innych ważnych kwestiach.

,,Wschodzący księżyc” mogę określić jako powieść w której przewija się wątek kryminalny, miłosny, problematyczny oraz thrillerowy. Ta książka jest wybuchową mieszanką, która porwie każdego czytelnika!

I mówię to nie tylko dlatego, że czyta się ją płynnie i bardzo szybko, ale również z powodu głównej bohaterki. Riley jest pół wampirem i pół wilkołakiem( ale w większej części wilkołakiem). Ta postać jest naprawdę interesującą pod względem mentalnym. Bo w końcu prezentuje swoją postawą nastoletni bunt( pomimo tego że jest prawdopodobnie po dwudziestce), pewność siebie oraz tak uwielbiane przeze mnie cięte riposty, jakimi obdarowuje zazwyczaj własnego brata.

Rhoan( w większej części wampir) jest jej bliźniakiem i zarazem jedyną rodziną. On pracuje jako Strażnik w Departamencie, a ona zajmuje się papierkową robotą. Dlaczego, skoro jest równie silna i zdolna jak jej starszy o kilka minut brat?

Powód jest prosty: Riley brzydzi się zabijaniem i nie znosi komplikacji.

Dlatego też kiedy u progu jej drzwi pojawia się niesamowicie przystojny( do tego NAGI!) wampir, główna bohaterka zdaje sobie sprawę, że została wplątana w niepowtarzalne kłopoty.

Będzie musiała uratować własnego brata, a jej jedynym pomocnikiem jest nieznajomy wampir, Quinn oraz Jack, szef Departamentu, który za wszelką cenę pragnie zrobić z niej Strażnika.
Kolejnym problemem będzie nadchodząca pełnia. Bo to właśnie przez nią wszystkie wilkołaki ogarnia księżycowa gorączka. Kochankowie Riley, skrywają wiele tajemnic, które okażą się śmiertelnym niebezpieczeństwem dla bohaterki. Chociaż z drugiej strony nie tyle śmiertelne co bulwersujące!

Zatem podsumowując tą naprawdę wyjątkową książkę, przyznaję, że jest warta uwagi. Zawiera w sobie ciekawą fabułę od której nie potrafię się oderwać – po prostu muszę dowiedzieć się jak zakończy się wątek miłosny pomiędzy Quinnem a Riley! Oraz co najważniejsze, wyróżnia się swoją oryginalnością.

Jedynym minusem jaki zauważyłam jest to, że jeżeli dokładnie się nie skupimy na wypowiedziach(czasem dość trudnych do zrozumienia) to możemy nie rozgryźć na czym dokładnie polega dana sprawa.

Narracja: 1-osobowa

1 komentarz:

  1. Uwielbiam tę serię i nie mogę się doczekać, kiedy zostanie wydany kolejny tom.

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy