piątek, 14 czerwca 2013

,,Zdrada" Lili St. Crow

TOM II INNE ANIOŁY


Ostra, zamknięta w sobie szesnastoletnia łowczyni demonów nie może ufać nikomu. Czuje się coraz bardziej samotna, ukryta w szkole atakowanej przez potwory przenikające do współczesnego świata.
Świat Dru Anderson runął, gdy zginął jej ojciec. I gdy odkryła, że krew, która płynie w jej żyłach, nie jest tylko ludzka. I choć schroniła się w tajemniczej szkole dla takich jak ona, wciąż nie czuje się bezpieczna. Zwłaszcza że jest jedyną dziewczyną wśród samych chłopców. A instynkt podpowiada jej, że jeden z nich pragnie jej śmierci.

Jeden z dwóch, których pokochała…
Komentarz: Drugi tom jest jeszcze bardziej skupiony na rzeczach fantastycznych, które w znacznym stopniu odbiegają od naszej zwykłej codzienności. Tym razem poznajemy na naszej drodze jeszcze więcej dampirów, wilkołaków i istoty, o których nigdy nie pomyślelibyśmy. 


Przykładowo: Płonąca, jak sama nazwa mówi, jest to dziewczyna potrafiąca panować nad płomieniami. Tak, więc w kontynuacji ,,Innych aniołów” można dostrzec ogromną zmianę. Wcześniej zapoznawaliśmy się z drobnymi szczegółami z Prawdziwego Świata, a teraz zostaliśmy wepchani w samo centrum nadzwyczajności, które na szczęście jest tak przedstawione, że bez problemu, można wczuć się w ten świat.

Akcja powieści utrzymała swój stały rytm, co oznacza, że nadal jest pełna zaskakujących sytuacji, niespodzianek czyhających na każdym kroku oraz pełna podsycających emocje walk, bijatyk i bójek. Dzięki tym wszystkim drobnym, acz ważnym elementom, książka prezentuje się niesamowicie.
Co do naszej bohaterki, Dru Anderson, to tym razem zostaje uwikłana w jeszcze większe niebezpieczeństwo, wynikające nie tylko z tego że znajduje się w poprawczaku dla dampirów i wilkołaków, lecz również dlatego, że gdzieś w jej otoczeniu czai się zdrajca.

Dotyka ją coraz więcej wątpliwości, smutków i rozgoryczeń. Jej przyjaciel, Graves, wydaje się coraz bardziej zajęty własnymi sprawami, przez co nieznacznie się od niej oddala. Problem stanowi również tajemniczy Christophe, który poniekąd był sprzymierzeńcem Dru, a teraz okazuje się, że skrywa wiele znaczących dla dziewczyny sekretów. Komu może ufać samotna szesnastolatka, kiedy nie ma pewności kto jest jej sprzymierzeńcem, a kto zdrajcą?
W ,,Zdradzie” czytelnik wczuwając się w główną bohaterkę, zaczyna spostrzegać, że zagadki nie są tak proste do rozwiązania, a niebezpieczeństwo wzrasta z każdym kolejnym rozdziałem. Osobiście, uwielbiam takie książki z dreszczykiem emocji, które pozostają nieodgadnione prawie że do samego końca, choć muszę się przyznać, że czasem niewiedza strasznie mnie irytuje lub wkurza – dlatego też to zależy od mojego nastroju…

1 komentarz:

Obserwatorzy